Андрей Сапунов (pan_sapunov) wrote,
Андрей Сапунов
pan_sapunov

Приїхав до столиці українців Бразилії - міста ПрудентопільКолись давно, ще в 19 столітті, з території тодішньої Австро-Угорської імперії (Галичини) емігрувала велика кількість українців в саму глушину Бразилії, що в стороні від всіх морів та океанів. Головним населеним пунктом тут, де українці становили більшість, став Прудентопіль (Прудентополіс) - нині це невелике містечко, по типу нашого райцентру.

Прибув сюди і зупинився у бразильця на ім'я Андрій, як і я. Прабабусі і прадідусі Андрія Романюка переїхали до Америки, а сам він з народження живе в Бразилії, як і його батьки, і в Україні він ніколи і не був.

У місті є український музей, в якому мені подарували футболку української діаспори Бразилії. Мало, дуже мало приїжджає людей з України до Прудентополя, всього по кілька осіб на рік, і то в основному в складі офіційних делегацій, з концертами тощо. А щоб ось так, як я - приїхати самостійно оглянути українську Бразилію, таких, як я, розумію, шо зникаюче мало. Що ж, тим цікавіше.

Понад годину спілкувався сьогодні українською мовою в українському музеї у Прудентополі, де 80-річна бабуся, настоятелька музею, хоча прожила більшу частину життя в Бразилії, відмінно розмовляє українською, і розповіла мені про історію краю.

У тутешніх супермаркетах продаються вареники, які в Бразилії можна знайти тільки в українському штаті Парана. Також в Прудентополі випускається самогонка, горілочка. 😊

Цю футболку мені подарувала українська діаспора у Прудентополі:
Мiсто:

В українському музеї Прудентополя:


Українські матрьошки:
Пам'ятник Тарасу Шевченку:
Водоспад бiля Прудентополя:
На в'їзді до міста біля стели в українському стилі:


Вареники в супермаркеті Прудентополя. Місцеві їх називають "пірогами" - це польське слово, вживається в Західній Україні:


Усяке тропiчне:


Бразильсько-українська самогонка:


Горiлка фабрична:
Пиво "Антарктика":


Старi укр. будиночкi:


Прiзвище - Вольскiй:
Магазин укр. сувенирiв:
Укр. музей:


Вулицi:
Цвинтар у мiстi, усi нашi:


Греко-католицька катедра:
З бразильським Андрієм Романюком, прапрадіди якого переїхали до Бразилії з Тернопільщини:


Така вона - українська Бразилія...
Tags: Америка-2017/2018, Бразилия, этнография
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 16 comments